2. Wyreguluj osadzenie haka tak, aby hak chwytał ciągniony przedmiot.
3. Uchwyt wkłada się do otworu podnośnika, a tłoczysko rozrusznika tłoka przechyla się do przodu i do tyłu, aby płynnie poruszać się do przodu, a hak z pazurem cofa się odpowiednio, aby wyciągnąć ciągnięty przedmiot.
4. Efektywna odległość tłoczyska ściągacza hydraulicznego wynosi tylko 50 mm, zatem odległość wysunięcia nie powinna być większa niż 50 mm. Jeżeli nie zostanie wyciągnięty, zatrzymaj się, poluzuj zawór zwrotny oleju i pozwól, aby tłoczysko cofnęło się. Powtarzaj kroki 1, 2 i 3, aż zostanie wyciągnięty.
5. Aby wycofać tłoczysko, wystarczy użyć szczelinowego końca uchwytu, aby lekko poluzować tłoczysko zaworu zwrotnego oleju w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, a tłoczysko stopniowo cofnie się pod działaniem sprężyny.
6. Przed użyciem ściągacz hydrauliczny o odpowiednim tonażu należy dobrać odpowiednio do średnicy zewnętrznej, odległości ciągnięcia i siły obciążenia ciągnięcia przedmiotu oraz nie należy go przeciążać, aby uniknąć uszkodzeń.
7. W ściągaczu hydraulicznym stosuje się olej mechaniczny (GB443-84) N15, gdy jest używany w temperaturze -5℃~45℃; wykorzystuje (GB442-64) syntetyczny olej wrzecionowy, gdy jest używany w temperaturze -20 ℃ ~ -5 ℃.
8. Aby zapobiec uszkodzeniu sprzętu na skutek przeciążenia, w urządzeniu hydraulicznym znajduje się automatyczny zawór rozładowczy przeciążeniowy. Gdy ciągnięty przedmiot przekroczy obciążenie znamionowe, zawór przeciążeniowy automatycznie rozładuje się, a zamiast niego zostanie zastosowany zintegrowany ściągacz hydrauliczny o większym tonażu.